Fit pączki z serka homogenizowanego bez tłuszczu – przepis!

Tłusty czwartek to jedna z tradycji niezwykle lubiana przez większość Polaków, ponieważ w ten dzień bezkarnie i bez większych wyrzutów sumienia sięgamy po słodkie wypieki. 

reklama

Podstawą tego święta jest pyszny pączek w różnych wersjach – z cukrem pudrem, z lukrem, z marmoladą, z różą czy czekoladą. W tym dniu jedynie wyobraźnia ogranicza cukiernika.

Fit pączki z serka homogenizowanego bez tłuszczu – przepis
źródło

Tradycja objadania się pączkami, ale także faworkami zwanymi także chrustem, oponkami, gniazdkami, obecnie także donatami to pogromca wszelkich diet. Istnieje nawet ludowy przesąd, według którego, jeżeli ktoś nie zje w Tłusty Czwartek ani jednego pączka, ten nie będzie miał szczęścia w życiu przez kolejny rok. Inny przesąd z kolei uzależnia nasze szczęście w kolejnym roku od ilości zjedzonych pączków – oczywiście im zjemy ich więcej, tym więcej pomyślności nas czeka. Jeżeli cały rok podchodzimy z umiarem do przekąsek i tego, co jemy, małe obżarstwo w jeden dzień w roku nam nie zaszkodzi. A przecież szczęściu należy pomagać.
reklama
Zobacz również: 2 proste przepisy na domową Nutellę

Tradycyjne pączki są dość kaloryczne. Potrafią mieć od 250 do nawet 400 kalorii na jedną sztukę! Na szczęście z biegiem czasu i zmianą sposobu życia wprowadzono nieco zdrowsze bądź mniej kaloryczne wersje pączków. Jeżeli chcesz zadbać w tym dniu choć w minimalnym stopniu o dietę postaw na pączki czy faworki pieczone lub przygotowane w beztłuszczowej frytkownicy. Taka oto nowość wpadła mi w ręce. Jeżeli posiadasz taką frytkownicę, być może poniższy przepis spodoba Ci się i pochwalisz się swoimi wypiekami.
reklama
Zobacz również: Przepis na domowy dżem jabłkowy bez cukru

Do przygotowania pączków z frytkownicy beztłuszczowej będziesz potrzebować serka homogenizowanego, jajek, mąki, proszku do pieczenia, cukru waniliowego oraz cukru pudru. Cały przepis wraz z opisem przygotowania znajdziesz tutaj
Fit pączki z serka homogenizowanego bez tłuszczu – przepis! Reviewed by Sylwia on 18:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.