Ile powinno się pić wody według danej masy ciała?

Niczym nowym nie jest fakt, że woda stanowi jeden z najważniejszych składników, związków, dzięki któremu nasze ciało i zdrowie są w najlepszym stanie. Jednym z największych błędów, jaki słyszy się to taki, że niektórzy ludzie uważają, że nie ma większego znaczenia czy pijesz wodę, czy inny napój.
reklama
Dodatkowo bardzo często słyszy się, że nie potrzebują pić dużo wody, bo ich ciało tego nie potrzebuje. Totalna bzdura. Według ogólnych założeń należy każdego dnia wypijać około 2 litrów płynów. Jednak to, ile faktycznie powinniśmy wypijać w dużej mierze zależy także od naszej masy ciała.
reklama

źródło: https://cslife.clubsports.com/the-essential-mineral-youre-probably-not-getting-enough-of

Woda jest dla nas podstawowym składnikiem, warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a jeżeli nie jest spożywana w prawidłowej ilości może powodować wiele problemów zdrowotnych, chorób czy zaburzeń. Woda to naturalne źródło nawilżające naszą skórę i oczyszczające organizm z toksyn.Powyższa tabelka w przybliżeniu obrazuje i pomaga określić odpowiednią ilość spożywania wody, którą potrzebuje Twoje ciało. Z pewnością pomoże Ci to w większym stopniu spożywać prawidłową ilość wody każdego dnia i sprawić, że stanie się to nawykiem i rutyną.
reklama
Nie czekaj, skorzystaj z tabelki i zacznij wypijać prawidłowe ilości wody, dzięki którym poprawisz oraz ochronisz swoje zdrowie i osiągniesz ciało, o jakim marzysz.Ile powinno się pić wody według danej masy ciała? Reviewed by MotywacjaNonStop on 18:11 Rating: 5

3 komentarze:

  1. od zawsze mam problem z piciem wody :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze mówiąc pierwszy raz się nie mogę zgodzić z treścią tego wpisu. Wodę przyjmujemy w różnych formach do organizmu i przy podejściu że woda pitna to woda pitna okazałoby się że wypiliśmy w ciągu dnia 0,5 soku pomidorowego, zupa na obiad i płatki na śniadanie. Jeżeli do tego dodamy wodę to w mojej ocenie wszystko się sumuje. Czym innym jest oczywiście jakość wody. W mojej ocenie również nie waga, nie wzrost a stan zdrowia i aktywność fizyczna może jedynie nam sugerować ile mamy wypić. Do tego oczywiście należy dodać warunki atmosferyczne itp. Zauważcie że każdy z nas inaczej również wodę przyswaja. Jeżeli intensywnie ćwiczę, cały dzień do tego aktywnie spędzam a dzień upalny jest to wieczorem skręciłoby mnie przy tak małej ilości wody. Są jednak osoby mające schorzenia oraz naturalne predyspozycje do magazynowania wody + mała aktywność i w mojej ocenie może się zrobić problem .... To tylko taka moja sugestia i opinia jako osoby która lubi również pić wodę . Najlepszą zawsze metoda będzie samokontrola każdego dnia ;) Pozdrawiam Mateusz

    OdpowiedzUsuń
  3. Aż tyle? nie ma szans... Podobno warto nalewać sobie wodę do szklanki, łatwiej tak podobno wypić więcej

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.