Najlepsze Ćwiczenia Na Mięsień Poprzeczny Brzucha! [4 ćwiczenia]

Prawdopodobnie nie myślisz o tym, jednak Twoje mięśnie kręgosłupa oraz brzucha umożliwiają Ci wykonywanie większości codziennych czynności. Nie trzeba długo szukać...obracanie się w bok, siadanie, zbieranie czy podnoszenie rzeczy to przede wszystkim angażowanie mięśni poprzecznych brzucha.
reklama
Mięśnie te odgrywają istotną rolę w zapobieganiu bólom kręgosłupa (pleców), a także utrzymaniu prawidłowej i pionowej postawy ciała oraz stabilne utrzymanie miednicy. Jednymi z najważniejszych mięśni są właśnie mięśnie poprzeczne brzucha, ulokowane głęboko w sixpack w obszarze mięśni prostych.


Mięśnie te umieszczone są bezpośrednio pod mięśniami skośnymi wewnętrznymi. Regularne ćwiczenia tych partii poprawiają jakość życia w każdym wieku, jednak staje się to coraz ważniejsze w miarę starzenia się.

Mylącym jest to, że należy trenować wyłącznie mięśnie pleców dla zachowania sprawnego kręgosłupa i poruszania się. Silne mięśnie brzucha pomagają chronić plecy i je wzmacniać. Możesz uzyskać silne i twarde mięśnie brzucha, jeżeli tylko poświęcisz chwilę czasu na ćwiczenia.
reklama
Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, aby wzmocnić mięśnie poprzeczne brzucha, jednak te zaproponowane poniżej są jednymi z najbardziej wszechstronnych. Mogą być wykonane bez użycia jakiegokolwiek sprzętu lub z niewielkim, podnoszącym poziom ćwiczeń. Tu przydatna będzie mata treningowa - jeżeli nie masz możesz znaleźć kilka tutaj lub użyć ręcznika. Ćwiczenia wykonaj w serii od 1 do 3.

źródło: http://notyouraveragerunner.com/28-day-fitness-challenge-plank/

#1 plank hold - do wykonania tego ćwiczenia nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Przystępując do tego ćwiczenia:
- zacznij od położenia się na podłodze na brzuchu
- wykonaj uniesienie ciała tak, aby utrzymać się na przedramionach i palcach stóp
- skoncentruj się na utrzymaniu stabilnej i prostej linii ciała od karku aż do pięt. Nie unoś pośladków ani za wysoko, ani za nisko
 - po przyjęciu prawidłowej postawy, wytrzymaj tak od 30 do 60 sekund
reklama

Na następnej stronie znajdziesz kolejne ćwiczenia na wzmocnienie i ukształtowanie mięśni poprzecznych brzucha.

1 z 2Najlepsze Ćwiczenia Na Mięsień Poprzeczny Brzucha! [4 ćwiczenia] Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:27 Rating: 5

2 komentarze:

  1. bardzo dobry wpis :) może i ja się zmotywuję

    OdpowiedzUsuń
  2. A czy ktoś z was korzystał kiedyś może z czegoś takiego jak otwarte strefy aktywności? U mnie coś takiego postawiła niedawno firma Fitpark i powiem wam, że na prawdę super się tam ćwiczy. Przede wszystkim, dlatego że jest to na świeżym powietrzu!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.