Produkty zakwaszające i odkwaszające organizm


Obecnie występuje duże zainteresowanie stopniem zakwaszenia i odkwaszenia wywoływanym żywnością, ponieważ istnieje przeświadczenie, że spożywanie zbyt dużej ilości produktów “kwaśnych” powoduje lub wspiera pojawianie się chorób w organizmie.
reklama
Przyczyną walki między produktami zakwaszającymi a odkwaszającymi są badania, które wykazały, że normalne pH krwi powinno wynosić około 7,4. Jest to poziom określany jako lekko zasadowy. Według tego uznano, że najlepszym dla nas są produkty zawierające odczyt zasadowy.

Produkty zakwaszające i odkwaszające organizm


PH oznacza “potencjalny wodór” i zdolność cząsteczki do przyciągania jonów wodoru. Nasz organizm stara się utrzymywać pH na poziomie 7,4. Jednak, jeżeli ciało jest zbyt zakwaszone będzie wypłukiwało wapń z kości w celu utrzymania właściwego pH w narządach, tkankach i wszelkich płynach. Gdy wartość pH w organizmie jest zbyt kwaśna przez dłuższy czas - powstaje kwasica.
reklama
Żywność jest trawiona w naszym organizmie i ulega podziałowi, który określa się jako obojętne, kwaśne i zasadowe. Produkty zasadowe zawierają większą ilość potasu, wapnia, magnezu oraz żelaza, natomiast produkty zakwaszające to duże ilości siarki czy fosforu. Ciało ogólnie rzecz biorąc potrzebuje zarówno produktów zasadowych, jak i kwaśnych do prawidłowego funkcjonowania. Działa tak, aby zachować prawidłową równowagę pH, która zawsze będzie kształtowana na poziome 7,4.

Jedz więcej produktów zasadowych w celu zmniejszenia zakwaszenia organizmu…


Dieta większości osób składa się przede wszystkim z produktów kwaśnych tj. mięso, jaja, nabiał, napoje gazowane, cukier czy kawa. Możliwe jest zmniejszenie zakwaszenia organizmu poprzez zmniejszenie ilości spożywania kwaśnych produktów przy jednoczesnym zwiększeniu ilości produktów zasadowych.

Założenie wydaje się proste i takim jest. Planuj swoje posiłki i wzbogacaj je w warzywa, owoce, orzechy, nasiona, zboża, rośliny strączkowe - to one powinny stanowić podstawę posiłku.

Poniżej znajdziesz wykaz produktów zakwaszających:


lista produktów zakwaszających organizm
reklama
Lista produktów odkwaszających:

lista produktów odkwaszających organizm
Produkty zakwaszające i odkwaszające organizm Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:14 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.