Przysiady gwarancją jędrnych pośladków i zgrabnych nóg! [skuteczniejsze modyfikacje]

Przysiady (squats) nazywane są “królem wszystkich ćwiczeń” i zdecydowanie nie bez powodu.Wpływają na budowanie masy mięśniowej i ogólnej wytrzymałości - przysiady są ćwiczeniem, kształtującym całe nasze ciało. Squats wzmacniają mięśnie kręgosłupa, rozwijają siłę i wytrzymałość dolnych partii ciała oraz kształtują siłę woli, zwłaszcza, kiedy jesteś już po pierwszej serii 20-30 powtórzeń.
reklama
Niemniej, jednak ćwiczenie to nie należy do najprostszych, jeżeli chodzi o prawidłowe wykonywanie lub utrzymanie dobrej postawy przez całą ilość zaplanowanych powtórzeń. Dobra forma wykonywania ma tu decydujące znaczenie, jeżeli chcesz otrzymać maksimum korzyści bez kontuzji i negatywnych skutków ubocznych związanych z nieprawidłowym wykonywaniem tego ćwiczenia.Aby uzyskać pełne korzyści z przysiadów i zaangażować najwięcej włókien mięśniowych należy wiedzieć, jak wykonywać je poprawnie. Właściwa forma squat jest również kluczem do uniknięcia urazów kolan i pleców. Dokładny opis znajdziesz tutaj.
reklama
Większość ludzi pomija przysiady w swoich treningach ze względu na to, że są trudne. Poniżej przedstawiam 8 korzyści, dla których warto wykonywać przysiady każdego dnia:
 1. przyrost siły - siła to zdolność do przemieszczania ciała mimo zewnętrznego oporu. Podczas przysiadów mięśnie zmuszone są do generowania siły przeciwko grawitacji. Zwiększaj ciężar podczas ćwiczenia i siłę mięśni jednocześnie.
 2. budowanie mięśni - podczas przysiadów działa mnóstwo mięśni tj. uda, łydki, pośladki, kręgosłup, plecy.Wszystkie te mięśnie pracują w tym samym czasie w celu zrównoważenia ciężaru i zachowania stabilności ciała. Skutkuje to uwolnieniem testosteronu, który sprzyja budowaniu mięśni. Im “cięższy” przysiad, tym silniejszych i większych mięśni możesz się spodziewać.
 3. spalanie tłuszczu - tracisz tkankę tłuszczową, kiedy organizm spala więcej energii niż jest mu dostarczane z pożywienia. Mięśnie spalają energię podczas podnoszenia ciężarów. Przysiady pomagają spalić więcej energii niż jakiekolwiek inne ćwiczenie, dzięki temu, że angażują do pracy więcej mięśni.
   
 4. zwiększenie wytrzymałości - przysiady wzmacniają nogi, co przekłada się na ich dłuższą i szybsza pracę.
 5. zwiększenie wydajności - regularne przysiady to silniejsze nogi i możliwość wykonania więcej pracy w tym samym czasie. Im więcej powtórzeń możesz wykonać w określonym czasie, tym jesteś silniejszy.

 6. reklama
 7. wzmocnienie kości i stawów - przysiady zwiększają gęstość kości, wzmacniając je i sprawiając, że stają się mniej podatne na złamania. Przysiady ponadto wzmacniają mięśnie wokół stawów kolanowych, biodrowych, skokowych, mięśnie kręgosłupa...Chroni je to przed urazami i kontuzjami.
 8. poprawa równowagi - ćwiczenie to pomaga polepszyć równowagę i koordynację.
 9. budowanie dyscypliny - przysiady są trudne. Robienie systematycznie rzeczy, sprawiających problem pozwala na budowanie w nas dyscypliny i siły woli, które są kluczowe w osiąganiu wyników.
Więcej chyba nie trzeba dodawać i przekonywać o skuteczności przysiadów. Dzięki swej różnorodności i niezliczonym wariantom nigdy się nie nudzą! Na następnej stronie znajdziesz nagrania z różnymi wariantami przysiadów, które możesz wykonać w domu oraz na siłowni.
1 z 2Przysiady gwarancją jędrnych pośladków i zgrabnych nóg! [skuteczniejsze modyfikacje] Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:41 Rating: 5

2 komentarze:

 1. Zastanawialiście się, jak to się dzieje, że zachowujemy pionową postawę ciała, że utrzymujemy równowagę, nie przewracamy się przy każdym kroku? Nie, nie myślimy o tym, bo i po co. Czy warto zaprzątać sobie głowę taką wiedzą? Być może warto. Zapraszam do mnie na profil, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chuyên dịch vụ vận chuyển hàng đi Mỹ, dịch vụ gửi hàng đi úc, vận chuyển gửi hàng đi canada và dịch vụ gửi hàng đi đức uy tín, giá rẻ.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.