Nawyki żywieniowe, które pomogą utrzymać zdrową sylwetkę


Bycie sprawnym fizycznie, zdrowym i szczupłym nie dzieje się z dnia na dzień. Ludzie, którym udało się dojść do swojej zdrowej wagi i utrzymać ją, przyjęli w swoim podejściu konkretny pakiet zdrowych nawyków żywieniowych. Nie polega to na głodzeniu się oraz ciągłym, maniakalnym liczeniu kalorii i mega rygorystycznej diecie przez lata. Ludzie ci stosują się do kilku wskazówek żywieniowych, które stale wpływają na ich rewelacyjne wyniki zdrowotne i fizyczne.
Każdy z nas jest w stanie w ciągu niewielkiego czasu nauczyć się, wdrożyć i stosować ten sam pakiet zdrowych nawyków żywieniowych. A, jakie są te wskazówki? Znajdziesz je poniżej…

reklama
źródło: https://www.scoopon.com.au

#1 trzymaj się tego samego jadłospisu - ludzie szczupli czy dbający o sylwetkę z reguły nie jedzą wielu różnych produktów spożywczych. Wszelkie książki dietetyczne zawierają mnóstwo przepisów, które mają sprawić, że Twoja dieta nie będzie nudna i że znajdziesz swoje ulubione dania. Jednak w rzeczywistości jesz codziennie praktycznie to samo, to co lubisz. Nie potrzebujesz 30 różnych śniadań, czy obiadów. Znajdź kilka takich, które zjesz z apetytem.

#2 dzień zacznij z energią - jak zapewne słyszałeś, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
reklama
Wykazano, że ludzie, którzy utrzymują zdrową wagę zaczynają dzień od chudego białka. Dzięki temu podnoszą swoją energię na pierwszą część dnia, wytrzymują najedzeni do kolejnego posiłku, przez co eliminują podjadanie.
#3 pij wodę - nie ma nic lepszego niż świeża, czysta woda. Picie wystarczającej ilości wody utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu

#4 jedz mało, ale często - ciało wymaga ciągłej energii, aby być sprawnym o każdej porze dnia. Nie pozwól na bycie głodnym przez cały dzień. Zmień swój metabolizm poprzez regularne spożywanie posiłków o wyznaczonych porach, dzięki którym utrzymasz stały poziom energii. Małe porcje zapewnią uczucie sytości, nie przejedzenia. Dzięki małym porcjom żołądek jest w stanie strawić je szybciej i przygotować się na kolejny posiłek.

#5 jedz produkty “całe”
- powinniśmy dążyć do spożywania w 80% produktów świeżych, nieprzetworzonych oraz pochodzących z pełnych ziaren. Zdrowe jedzenie jest znacznie łatwiejsze, kiedy mamy pod ręką naturalne składniki.

#6 zostań ekspertem żywności - zainwestuj trochę czasu w naukę o odżywianiu. Poprzez czytanie etykiet oraz różnych informacji nt. zdrowego odżywiania, w krótkim czasie będzie w stanie oszacować wielkość kalorii w porcji i inne ważne dane. Poczytaj nt. odżywiania i dowiedz się, jak organizm reaguje na różne wybory żywieniowe.

#7 wypełnij dom zdrową żywnością - jeżeli czegoś nie ma w domu, to tego nie zjesz. Pamiętaj o tym podczas zakupów. Możesz zmienić swoje nawyki tak łatwo, jak wyposażanie lodówki. Gdy masz wiele zdrowych potraw, które wspierają Twój cel, łatwo ominiesz “śmieciowe pułapki”.

#8 zamknij kuchnię - ustal godzinę spożywania ostatniego posiłku w ciągu dnia. Daj odpocząć i naładować się organizmowi, zamiast w nocy męczyć do trawieniem. Zjedz ostatni posiłek na 2,5-3h przed snem.
reklama
#9 myśl co jesz - nie musisz rezygnować z wypadów do restauracji tylko dlatego, że zdrowo się odżywiasz. Dostosuj restauracyjne menu do własnych potrzeb żywieniowych. Zadawaj pytania i proś o zamienniki w zdrowszej wersji.

#10 znajdź coś innego niż jedzenie w chwilach stresujących - wiele osób je nawet, kiedy nie jest głodnym. Poznaj przyczyny własnego podjadania. Poprzez określenie momentów, które są najbardziej prawdopodobne, że będziesz podjadać możesz znaleźć alternatywę.

Każdy z nas jest na pewnym poziomie i niczym złym nie jest uczenie się od tych, którym udało się odnieść sukces. Mam nadzieję, że zapoznasz się z powyższymi wskazówkami dotyczącymi zdrowych nawyków żywieniowych i wdrożysz je do swojego sposobu utrzymania zdrowej wagi i pięknej sylwetki.


Nawyki żywieniowe, które pomogą utrzymać zdrową sylwetkę Reviewed by MotywacjaNonStop on 16:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.