Jak dobrać odpowiedni biustonosz sportowy?

Dobry system wsparcia może mieć duże znaczenie, jeżeli chodzi o trening. I nie mam w tej chwili na myśli partnera do ćwiczeń, a odpowiedni biustonosz sportowy. Dobry biustonosz będzie chronił i podtrzymywał Twoje piersi oraz może polepszyć także Twoją wytrzymałość. Badania udowodniły, że mniejsze napięcie na biuście zwiększa pojemność płuc i pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie innych mięśni.

W związku z tym powiem Ci, w jaki sposób wybrać najlepszy biustonosz sportowy. W pierwszej kolejności musisz:
reklama

#1 Poznać swój typ - istnieje kilka ważnych pojęć, które trzeba wiedzieć przy zakupie biustonosza sportowego.Pierwszym z nich jest biustonosz kompresyjny, w którym miseczki nie są rozdzielone, piersi zwykle przyciśnięte do ciała i unieruchomione. Nie jest on super rewelacyjny, jednak bardzo dobrze podtrzymuje biust (z reguły przeznaczony dla pań z biustem w rozmiarze A i B). Drugim rodzajem jest biustonosz z oddzielnymi miseczkami, który przyciska każdą pierś z osobna do ciała oraz podtrzymuje je podczas treningu. Idealnie sprawdzi się dla pan z większym biustem. Taki rodzaj biustonosza możesz znaleźć także z opcją regulowania ramiączek. Ostatnim typem jest biustonosz z fiszbinami, oferujący dodatkowe wsparcie dla biustu w postaci wstawek pod piersiami. Bez względu na to, jaki rodzaj biustonosza wybierzesz, upewnij się, że jest wykonany z tkaniny termoaktywnej (takiej, która odprowadza wilgoć z ciała)

źródło: http://revistaonfit.com/articulo/75

#2 Ocenić rozmiar biustu - każda kobieta potrzebuje odpowiedniego biustonosza, jednak w zależności od rozmiaru wymagają one innej konstrukcji. Jeżeli masz mały biust prawdopodobnie wystarczy Ci zwykły biustonosz kompresyjny. Właścicieli dużych piersi powinny kierować swoją uwagę w kierunku biustonoszy z oddzielnymi miseczkami lub dodatkowo z regulowanymi ramiączkami. Będzie on znacznie lepiej podtrzymywał biust, nie będzie powodował jego nadmiernego “poruszania się”, odciąży kręgosłup i da możliwość bardziej efektywnego wykonania treningu. Dobrze dobrany biustonosz sprawi, że zapomnisz o nim podczas ćwiczeń.

reklama
#3 Określić intensywność treningu - poziom intensywności treningu ma ogromne znaczenie i w dużej mierze decyduje także o rodzaju biustonosza, jaki akurat potrzebuje kobieta. Biustonosze “średniej kontroli” będą dobre podczas ćwiczeń niewymagających intensywnych ruchów tj. joga czy pilates. Jeżeli ćwiczysz intensywnie postaw na biustonosze bardziej kontrolujące i podtrzymujące Twój biust (i to bez względu na jego rozmiar).

#4 Wypróbować wybrany biustonosz - nie wystarczy, że złapiesz za biustonosz i popędzisz do kasy. W końcu będziesz spędzać w nim wiele godzin podczas ćwiczeń, więc poświęć trochę więcej czasu w przymierzalni na jego dokładne dopasowanie, sprawdzenie jak się w nim czujesz, wykonaj skłony w przód, w tył itp. Biustonosz koniecznie powinien być wygodny i dobrze dopasowany. Twoje piersi muszą stabilnie utrzymywać się w nim. Przymierzaj różne rozmiary biustonoszy, różnych producentów, aż znajdziesz ten idealny dla Ciebie.

#5 Sprawdzić ramiączka - ramiączka powinny być wygodne, dopasowane i co najważniejsze nie powinny wbijać się do ciała, ani zsuwać z ramion. Jedno i drugie nie jest tolerowane. Jeżeli będziesz mieć problem z suwającymi się ramiączkami, zdecyduj się na biustonosz zabudowany, całościowy. Niektóre biustonosze sportowe mają także regulowane ramiączka, dzięki czemu możesz dostosować je do siebie.

#6 Dbać o bieliznę sportową - tkaniny rozciągają się w trakcie ich użytkowania, dlatego dbaj o swoją bieliznę sportową, jak tą na co dzień. Pierz ją w zimnej wodzie na delikatnych obrotach i temperaturze, używając łagodnych detergentów. Nie susz bielizny sportowej w suszarkach, ponieważ wysoka temperatura zniszczy jej elastyczność i rozbije tkaninę. Dobrze traktowana bielizna sportowa posłuży Ci na wiele godzin treningów.
reklama


Jak dobrać odpowiedni biustonosz sportowy? Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:27 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Dobry biustonosz sportowy to podstawa podczas treningu, jednak codziennie trzeba pamiętać] o dobrym staniku, by zwiększyć komfort :)
    fullcup biustonosze to zdecydowanie mój faworyt!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.