6 powodów aby zacząć trenować CROSSFIT

Od dłuższego czasu systematycznie ćwiczysz każdego dnia dając z siebie jak najwięcej, ale być może zaczynasz czuć, że chciałabyś czego więcej lub że wpadasz w pewien rodzaj rutyny. Może nadszedł czas na małą zmianę. Co powiesz o treningu crossfit?

Crossfit jest połączeniem treningu siłowego z kondycyjnym, podczas którego rozwija się siłę i masę mięśni. Trening ten ma charakter treningu interwałowego, podczas którego wykonujesz ćwiczenia bez wyznaczonej przerwy.

źródło: www.womenshealthmag.com

Dlaczego warto zacząć trenować crossfit?

Unikasz obrażeń – ciągłe wykonywanie tych samych ćwiczeń może być nudne i z czasem frustrujące, ciągłe napięcie tych samych mięśni, wiązadeł i stawów nie daje im możliwości regeneracji w takim stopniu jak to powinno być; nadużywanie tych samych partii mięśni jest jedną z głównych przyczyn kontuzji i uszkodzeń, z jakimi borykają się osoby aktywne. Praca tych samych mięśni, ale w inny sposób lub praca zupełnie inna grupą mięśni przyczynia się do odciążenia jednych oraz wzmocnienia drugich
reklama

Równoważysz budowę mięśni – dzięki współpracy różnych grup mięśni Twoje ciało będzie wyglądało symetrycznie. Jeżeli podczas treningu skupiasz się na robieniu wielu squatów czy lunges, koncentrujesz się wyłącznie na dolnej części ciała zapominając o górnej. Dodaj wtedy do treningu górnej części ciała trening z obciążeniem, który pomoże Ci osiągnąć równowagę w Twoim ciele.

1 z 3


6 powodów aby zacząć trenować CROSSFIT Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.