Jak Zdrowo Przytyć?

Artykuł ten może wydawać się zaskakujący, ponieważ 90% osób chce schudnąć. Musimy również pamiętać o osobach, które chcą, lecz nie mogą przybrać na wadzę. Problem ten dotyka wielu osób również naszych czytelników. Jak przybrać na wadzę, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu? Co jeść oraz czy wolno ćwiczyć?
reklama
Większość kobiet marzy o pięknej i szczupłej sylwetce, jednak osoby, które naturalnie są bardzo szczupłe – marzą o tym, aby mieć kobiece kształty. Nic prostszego? Jedzenie to na co ma się ochotę, słodycze, fast foody, pizze, czekolady? NIE! Tego typu jedzenie nie ma nic wspólnego ze zdrowym przybieraniem na wadzę. Jest to tzw. Śmieciowe jedzenie, które nie zawiera żadnych wartości odżywczych. Musimy czerpać korzyści z posiłków.

Niestety zaplanowane przytycie na wadzę nie jest takie proste. Wpychanie w siebie jedzenia – nie rozwiąże problemu tylko skończy się na tym, że będziemy przepełnieni i ociężali. A to wpływa bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jest kilka sposobów na to, aby zdrowo przybrać na wadzę. Należy stosować się do kilku wytycznych, które według dietetyków sprawdzają się bardzo dobrze. Należy pamiętać, że systematyczność i cierpliwość jest tak samo ważna, jak przy odchudzaniu. Nie przytyjemy w kilka dni – bezpieczne przybieranie na wadzę, również potrzebuje czasu.

źródło: http://fiti-vation.com/post/123298885005/bundleofthickness-jojos-progress


Unikaj śmieciowego jedzenia – tego typu produkty to puste kalorie, które mogą powodować problemy ze zdrowiem. Należy zdrowo się odżywiać, lecz zwracać uwagę na szczegóły.

Na samym początku polecam Wam zrobić obliczenia ile powinniście jeść kalorii, aby przybrać na wadzę. Opisuje to w oddzielnym artykule, lecz dla osób, które chcą schudnąć. Postępujecie tak samo, lecz zwracacie uwagę na inną zakładkę. ====> Kliknij TU

Kolejnym etapem będą posiłki.. ile posiłków jesz w ciągu dnia. Powinno spożywać się 5 posiłków w równych odstępach czasowych. Jeżeli natomiast spożywaliście tyle posiłków i nie zdołaliście przytyć – zwiększcie ilość posiłków na 6 i spożywajcie je w odstępie około 2 godzinnym. Jedzmy często, ale niedużo. Nie przejadajmy się tylko sięgajmy po zdrowe wysokoenergetyczne produkty.

Śniadanie powinno być bardzo obfite. Obiady, jak również inne posiłki powinny składać się z wysokowartościowego białka (jajka, drób, przetwory mleczne). Dodajmy do diety produkty, które zawierają węglowodany – pieczywo, ryż, makarony. Nie możemy zapominać o produktach, które zawierają cenne witaminy oraz pierwiastki. Warzywa, owoce, ryby czy produkty zbożowe. Jak widzicie zdrowo, smacznie, lecz częściej.

Powinno spożywać się również więcej produktów o wysokiej zawartości tłuszczu – zdrowe jednonienasycone kwasy tłuszczowej (unikaj nasyconych).

Jedz w ciągu dnia zdrowe tłuszcze. Przekąski z orzechów. Spożywaj również duże ilości awokado w różnej postaci. Sałatki pyszne zdrowe, lecz dodawaj większą ilość oliwy z oliwek niż zazwyczaj.

Kolejnym dobrym sposobem na zdobycie paru kilogramów to picie soków. Pij soki do każdego posiłku i przy każdej innej okazji. Osoby, które chcą zrzucić na wadzę – powinny spożywać świeże owoce, które mają po prostu mniej kalorii.

Nie rezygnuj z ćwiczeń. – skup się na ćwiczeniach siłowych, buduj masę mięśniową. Odpuść treningi cardio i interwałowe, które są spalaczami tkanki tłuszczowej.

Polecamy również w takiej sytuacji skontaktować się z dietetykiem, który nie tylko stworzy indywidualny jadłospis dopasowany do Waszego organizmu, ale również doradzi jak dalej powinno się postępować. Co unikać, a czego jeść jak najwięcej. Artykuł ma na celu pokazanie, że wszystko jest możliwe, lecz porada specjalistów może okazać się bardzo pomocna. Mam nadzieje,
REKLAMA
że artykuł choć w minimalnym stopniu pomoże Wam znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.
Jak Zdrowo Przytyć? Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.