Trening superman

Trening 3 Wykonaj jak najwięcej powtórzeń ćwiczenia “superman walkout push up” w ciągu 2,5 minut. Powtórz z “reverse lunge”. Nie rób przerwy między ćwiczeniami. Za każdym razem, kiedy będziesz wykonywać ten zestaw staraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń każdego ćwiczenia w wyznaczonym czasie.

cel: budowanie siły i zwiększenie wytrzymałości mięśni klatki piersiowej, ramion, tricepsów oraz nóg.

ćwiczenia:

- superman walkout push up - przyjmij pozycje odwróconej litery V.
reklama
Z pozycji wyjściowej wykonujesz spacer rękoma w przód do standardowej pozycji pompki, wykonujesz pompkę. Nie wracasz jeszcze do pozycji wyjściowej tylko “spacerujesz” dalej rękoma w przód rozciągając ramiona (pozycja ta będzie przypominała lecącego supermana), przytrzymaj 1-2 sekundy i wróć do pozycji pompki. Wykonaj ponownie pompkę i wróć do pozycji wyjściowej.

- reverse lunge - stań z nogami rozstawionymi na szerokość barków. Utrzymując plecy proste, wykonaj krok w tył lewą nogą, obniżając ciało tak, aby kolano prawej nogi utworzyło kąt prosty, natomiast lewej prawie dotknęło podłoża. Przytrzymaj chwilę i wróć do pozycji początkowej. Powtórz na druga nogę.Trening 4 Rozpocznij od przytrzymania każdego ćwiczeń przez 5 sekund, po czym wykonaj 5 pełnych powtórzeń. W każdej serii przytrzymaj ćwiczenie o jedną sekundę mniej i wykonaj o jedno powtórzenie mniej. Kontynuuj odliczanie do zera. W każdym tygodniu dodaj jedną sekundę i jedno powtórzenie, zawsze odliczając wykonanie ćwiczeń do zera.

cel: wzrost mięśni oraz zwiększenie wytrzymałości całego ciała
ćwiczenia:

- split squat - stań z rękoma umieszczonymi na biodrach i jedną nogą wysuniętą w przód. Obniż ciało tak, aby tylne kolano znajdowało się kilka centymetrów nad podłożem, a przednie tworzyło kąt prosty. Przytrzymaj przyjętą pozycję, a następnie wykonaj pełny zakres powtórzeń.- push up - przyjmij pozycje push up (pompki) z rękoma rozstawionymi szerzej niż barki. Obniż ciało, starając się utrzymać klatkę piersiową najbliżej podłoża, po czym unieś ciało. Przytrzymaj obniżona pozycję 5 sekund, po czym wykonaj pełny zestaw powtórzeń.2 z 2


Trening superman Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.